MANİSA, SARUHANLI, AKHİSAR, KIRKAĞAÇ, SOMA, TURGUTLU, AHMETLİ, SALİHLİ VE DİĞER TÜM MANİSA İLÇELERİ TEMİZLİK SERVİSİ

Site ve Tesis Yönetimi

Değişen dünya ile birlikte çok katlı binaların oluşması, bu binalarda toplu halde yaşayan insanların kullandıkları ortak alanların yönetilmesini gündeme getirmektedir.Uygulamada, her sene yeni bir kişi yöneticilik görevini üstlenmekte; eski yönetici görevini devir ederken, sadece mali devir yapmakta ve birikim, deneyim ve öngörülerini yeni kişiye aktaramamaktadır. Amatör yönetici, ya teknik işlerden anlayıp bütçe yönetimini bilmemekte veya her ikisinden de anlayıp planlama veya insan kaynağını doğru kullanmayı başaramamakta, yahut sorun çözme yöntemlerinde çağdaş araç ve gereçleri kullanamamaktadır.

İlk bakışta fark edilmeyen bu yönetsel aksaklıklar bütçede büyük emek, para, bilgi ve zaman kayıplarına yol açmaktadır. 
Günümüzde hemen her apartmanda yaşanan bu durum,  sorunlarla baş başa kalan kat maliklerini yeni ve daha gerçekçi bir yönetim anlayışını benimsemeye yönlendirmektedir. Böylesi bir sorunun çözümü ise;, yönetimin profesyonelleştirilmesi dir.

Sanıyoruzki   apartman ve site yönetimleri için “nereden nereye” ifadesinin kullanılması bugün için en doğru ifadelerden biridir. Apartman ve sitelerde ortak kararların alınması ve sorunların çözümü için ev sahipleri arasından seçilen ve genellikle emekli komşuların üstlendiği ‘yöneticilik’, artık profesyonel şirketler tarafından yerine getiriliyor.

Sitelerin ve apartmanların büyümesiyle ortak kararların uygulanmasında problemlerle karşılaşılmasının yanı sıra özellikle aidatların düzenli alınamamasından kaynaklanan borçların birikmesi, yönetimde “profesyonel bir el”e duyulan ihtiyacı gözler önüne seriyor.

Bir zamanlar apartmanımızı rahatlıkla idare eden emekli ali amca, apartman ve sitelerin bugün geldiği durumu hayal bile edemezdi.

Bir zamanlar birkaç daireden oluşan apartmanlar, günümüzde yerini onlarca bloklardan oluşan sitelere ve yaşam alanlarına bıraktı. Komşu olarak nitelenecek insanlar 6-12 kişi iken bugün yüzlerle hatta binlerle ifade ediliyor. 6-12 kişi iken sorunlar rahatlıkla çözülürken bugün için olası sorunların üstesinden gelmek o kadar da kolay değil.

Burada yaşayan kişi sayısı ailelerle birlikte oldukça ciddi rakamlara ulaşabiliyor. Öyle ki küçük bir kasaba veya ilçe nüfusuna ulaşan yaşam alanları mevcut… Tabi bu oluşumların sonucunda , bu kadar büyük kitlelere hitap etmek , ihtiyaçlarını karşılamak , sorunlarını çözmek , bu kişilere hizmet edenleri sevk ve idare etmek de ayrı bir uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkıyor… Kabul etmek gerekir ki bu iş artık sıradanlıktan çıkmış , ciddi bir bilgi ve birikim gerektiren profesyonel bir meslek haline bürünmüş durumdadır.

İşte profesyonel site yöneticiliğinin önemi de burada başlıyor.

Ciddi ekip’e sahip profesyonel yönetim şirketleri piyasada yerini aldı. Bünyelerinde izolasyon ve çatı tamircisinden , asansörcüsüne , tesisatçıdan elektrikçiye , avukatından , deprem araştırma firmasına , bahçe peysajından güvenliğe işletme , muhasebe , hukuk , halkla ilişkiler vb. Alanda uzmanlaşmış kişileri çalıştıran bu şirketler , sorunların hızlı çözümünde kadar pek çok alandaki hizmet veya malları en ekonomik şekilde almaları. Hizmeti bir bina için değil , çok sayıda bina için alan şirketler , böylece pazarlık güçlerini kullandıklarından etkin rol oynayabiliyor.

Biliyorsunuz dişimiz ağrımadan diş hekimine gitmeyiz… ancak bu şirketler tam tersi sorunlar çıkmadan , her şeyi kurallara bağlıyor ve önlemleri önceden alıp hak ve yükümlülükleri açık olarak tespit ediyor. Böylece kat malikleri de açık bir şekilde hak ve yükümlülüklerini biliyor ve ona göre hareket ediyor. Aykırı davrananlar da elbette hukuki yollarla izleniyor. Böylece kurumsallaşmış bir site yönetimi yaratılıyor.

Bu tip kurumlarla çalışmak sadece site sakinlerini değil, site çalışanları açısından da avantaj yaratmaktadır. Zira bu sayede site çalışanları da haklarını ve yükümlülüklerini bilmekte, daha huzurlu ve kurumsallaşmış bir şekilde çalışmaktadırlar. Dolayısıyla site yönetim firmalarının dolaylı ya da doğrudan pek çok faydası olduğu açıktır.

Profesyonel, Kurumsal ve Kaliteli Hizmet'in Adı Ece GrupTemizlik

Vizyonumuz; Manisanın temizlik sektöründe öncü, hizmetinde örnek ve müşterinin ilk tercih ettiği temizlik şirketi olarak edindiğimiz başarıyı kalıcı kılmaktır. Müşteri ve çalışanlarına değer katarak onların memnuniyetini sağlayan, topluma ve ülkesine faydalı bir temizlik şirketi olmaktır. Neden Biz ? YüzdeYüz Temizlik Hizmetlerini seçmek için çok fazla sebebiniz var. Birinci sınıf müşteri memnuniyeti ve tatmin odaklı çalıştığımız için. Biz,sizin ihtiyaç ve beklentilerinizi anlıyoruz, Kalite ve Hijyen konusunda ödün vermediğimiz için, Uzun Yıllardır Temizlik sektöründe olduğumuz için, Çünkü Biz Profesyoneliz, Dürüstlüğümüzle ve Saygınlığımızla örnek gösterilen bir şirket olmak istediğimiz için... Yüzdeyüz Temizlik Hizmetleri Ece grup Temizlik Şirketleri

TÜM REFERANSLARIMIZ

ALO TEMİZLİK ÇAĞRI MERKEZİMİZ'İ HEMEN ARAYIN

0236 250 00 24 0506 484 52 95

DETAYLI İLETİŞİM

MANİSA ECE TEMİZLİK © 2017 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. 0236 250 00 24
1.anafartalar mah. 1614 sok 5/2 ŞEHZEDELER / MANİSA
Şehzadeler / Manisa 0506 484 52 95